ΕΝΑ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΑΛΚΙΝΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΜΑΣ!!!

Ολοκληρώθηκαν τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα για τις κατηγορίες OPTIMIST, 420 και LASER 4.7, καθώς και το Πανελληνιο Κύπελλο OPTIMIST 11χρονων.
Μια ακόμα αγωνιστική χρονιά ολοκληρώθηκε όπως κάθε χρόνο, με τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα όλων των κατηγοριών.
Η παρουσία του αθλητών μας ήταν για μια ακόμα φορά εξαιρετική, κάνοντας τον Όμιλό μας, μια  αξιόλογη δύναμη στην ιστιοπλοία τριγώνου.
Συγκεκριμένα, ο αθλητής μας Γιάννης Παππάς κατέκτησε το χάκινο μετάλλιο στην κατηγορία 420 εφήβων, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

10245572_647934895262036_3477065314323616292_n

Ο αθλητής μας Λεωνίδας Αλυγιζάκης κατέκτησε την Δεύτερη θέση στην γενική κατάταξη στην κατηγορία LAZER 4.7 και την πρώτη θέση και χρυσό μετάλλιο στους εφήβους.
untitled

Τέλος ο αθλητής μας Βασίλης Σπυράτος κατέκτησε την 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία OPTIMIST 11χρονων.

1502664_10202452884617817_6531094727736247728_o

Επίσης εξαιρετική επίδοση είχε η αγωνιστική ομάδα των OPTIMIST στο πανελλήνιο πρωτάθλημα με 5 από τους 7 αθλητές μας να προκρίνονται στο χρυσό στόλο.